Do czego służy dzbanek filtrujący?

Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania
Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania?
Luty 2, 2019
Domowe sposoby na filtrowanie wody
Domowe sposoby na filtrowanie wody
Luty 17, 2019
Pokaż wszystkie

Najłatwiejszą formą ugaszenia pragnienia w domu jest dostęp do wody z kranu. Niestety, niejednokrotnie jej zapach, kolor, a przede wszystkim smak pozostawiają wiele do życzenia. Zakup wody butelkowej jest swego rodzaju rozwiązaniem tego problemu, ale istnieją dużo prostsze udogodnienia.

Domowe filtrowanie wody – jak sobie z tym poradzić?

O ile woda z kranu może być używana do bieżącego mycia, o tyle aby ją spożyć, powinniśmy ją przegotować. To z kolei zabiera nasz czas. Jak sobie z tym poradzić?

Najlepszym rozwiązaniem jest dobra inwestycja w dzbanki filtrujące takie jak https://sklep.dafi.pl/produkty/dzbanki-filtrujace.html, które zapewnią nam stały dostęp do czystej, smacznej wody. Zaopatrzone są w specjalne filtry oczyszczające, które redukują twardą wodę, metale ciężkie, chor i inne substancje, które mogą nam zaszkodzić.

Wymiana filtrów jest bardzo prosta, dlatego urządzenie to sprawdzi się dla osób starszych, rodziców, dziadków, na których zdrowiu nam zależy. Jeżeli chcemy być pewni jakości filtrów, należy zapoznać się z ofertą firmy Dafi. Zawarte w nich mieszanki składają się z żywicy jonowymiennej (usuwa nadmiar soli odpowiedzialny za osadzanie się kamienia w urządzeniach AGD) i węgla aktywnego (absorbuje m.in. detergenty i zanieczyszczenia organiczne, a także zabezpiecza wnętrze wkładu przez rozwojem drobnoustrojów).

Należy pamiętać o wymianie filtrów co najmniej raz w miesiącu

Pierwszą marką, która wprowadziła w Polsce filtry do wody, była Dafi. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie i stały rozwój pozwoliły zbudować producentowi solidne zaufanie u konsumentów na przestrzeni tych lat. Dlatego warto zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący i przekonać się, czy zupa, kawa lub herbata nie smakują o wiele lepiej. Szeroka gama filtrów podzielona jest na konkretne zadania. Każdy z produktów odpowiada za mocniejsze lub słabsze oczyszczanie, w zależności od przeznaczenia i stanu wody.

Modele dzbanków dopasowane są do potrzeb. Największy z nich pomieści aż 4 litry płynów. Otwarty wlew ułatwi nalewanie wody prosto u źródła, czyli bezpośrednio z kranu. Ważne jest także to, że filtrowanie nie zajmuje więcej niż 2 minuty, co przy przegotowywaniu wody samemu znacznie zaoszczędza nasz czas.

Co daje zakup dzbanków filtrujących: smaczny smak wody, pozbycie się szkodliwych mikroelementów, wzbogacenie wody o magnez. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i zazwyczaj wykonane jest z plastiku lub szkła.

Z czego składa się dzbanek filtrujący?

Dzbanek marki Dafi składa się z trzech części. Gdy napełniamy go od góry, woda przepływa przez filtr i „przesiewa” ewentualne zanieczyszczenia. Jednak musi upłynąć kilka minut, zanim zostanie przefiltrowana.

Jak dopasować odpowiedni dla nas dzbanek? Przede wszystkim kierujmy się swoimi potrzebami. Gdy w naszych domach mieszka wiele osób, warto kupić większy model, który pomieści od 2 do 4 litrów.

Dzbanek filtrujący to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Upały sprzyjają częstemu nawadnianiu organizmu, a dużo lepszą opcją jest przygotowanie wody w filtrze, niż częste kupowanie wody butelkowej.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok